traverten uygulama

warning: Creating default object from empty value in /home/traverte/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Traverten Uygulama Türleri

in across, cilalama, cross, dolgu, eskitme - tamburlama, honlama, kenar kırma, patinato, Traverten, traverten uygulama, traverten uygulama türleri, vein cut

TRAVERTEN UYGULAMA TÜRLERI

Honlama Nedir?

Traverten fayansin yüzeyinin belli basli asindiricilarla yari mat hale getirilmesine Honlama denir. iyibir honlanmis yüzey saten dokusunu andirir. Ne isigi yansitacak kadar parlak, ne de kaba mat bir yüzey.

Cilalama Nedir?

Traverten fayansin yüzeyinin belli basli asindirici gruplar ile isigi yansitacak kadar mükemmel pürüzsüz bir yüzeye ulastirilmasina cilalama denir.

Firçalama ( Patinato ) Nedir?

Traverten fayansin yüzeyinin özel asindirici firçalar ile eskitilmis bir doku kazanincaya kadar asindirilmasina Firçalama ya da Patinato denir.

Kenar Kirma Nedir?

Traverten fayansin kenarlarinin mekanik islemler sayesinde hafifçe kirilarak antik, eskitilmis bir doku kazanmasina kenar kirma denir. Firçalama islemi ile iyi bir ikili olusturur.

Eskitme - Tamburlama Nedir?

Traverten ürünlerin çaglar boyunca maruz kalacagi erozyon ve eskimis görünümünün mekanik yollar ile kazandirilmasina Eskitme veya Tamburlama denir.

Dolgu Nedir?

Travertenin bünyesinde dogal olarak bulunan bosluklarin veya gözeneklerin özel çimento veya kimyasal maddeler ile doldurulmasina Dolgu denir.

Cross - Amerikan Kesimi Nedir?

Travertenin tabakalarina parelel olarak yapilan kesime Cross veya Amerikan kesimi denir. Bu tip kesim daha az hareketle ve duragan bir doku görünümü verir. Su yollari görünmez.

Vein - Türk Kesimi Nedir?

Travertenin tabakalarina dik olarak yapilan kesime verilen ad'tir. Travertenin tüm dogal güzelligi ve çizgisel yapisalligi göz ününe serilir.